středa 7. června 2017

Dárečky ke dni dětí

Jak si naše děti užily ten jejich den už jsem psala v předchozím příspěvku. A že dostávali drobnosti a sladkosti za splnění soutěžního úkolu asi též. Ale o dárcích jsem slibovala příspěvek zvlášť. 


Ona je totiž moje starší dcera v tomto po mně a dárky zbožňuje. Nemusí být velké hodnotou, zato velikostí ano, a tak je potřeba být ve střehu při pojmenovávání onoho daru. To jsem si totiž naběhla a malou krabičku lega označila za "velký dárek" - a ona čekala krabici, do které by se mohla vejít sama. Lego byla tatínkova iniciativa, vybrala bych jiné, ale Juli nadšená. 

Když se před třemi lety narodila Juli, dostala ode mě k prvnímu dni dětí šitou deku. Nic složitého, ale jistý čas to tenkrát zabralo. A tak jsem nechtěla Anežku ochudit, a s přihlédnutím k časovým a látkovým možnostem jsem tentokrát deku objednala.V kolíbce, ve které je Anežka zatím převážnou část dne, byla peřinka a polštář s medvídkama, laděná do žlutých barev. Trošku se mi to okoukalo, a tak jsem chtěla něco nového a hezkého. Postýlku nahoře má udělanou bílo-šedo-růžovou, a kombinace se mi líbí, takže deku jsem nakonec vybrala ve stejných odstínech. Ale že mi dal výběr zabrat!!! Protože barev a provedení měli fakt hromadu - koukněte sami! A deka nám ladí i s medvědem - takže to je důležité. ;-) Trošku ji Anežce závidím, bohužel velikost neodpovídá mému vzrůstu, takže mám smůlu a užívám si ji, jen když nosím nebo kojím Aňu a potřebuju ji mít v teplíčku zachumlanou. (No - pořád lepší něco, než nic, že... :-))

Aby Jula nepřišla zkrátka a neměla jen vyráběné dárky nebo zážitky, i ona měla v balíčku svou drobnost. Ač se obchůdek jmenuje Kojenecké oblečení, dlouho jsem vybírala něco, co by nebyl "měkký dárek", a nemohla se rozhodnout, protože toho mají mraky. Hraček máme hromady, jak na doma, tak na ven, ale oko mi padlo na "učící" hrneček. Je teda určen pro děti už od 18 měsíců, ale naše slečna i ve třech letech odmítá pít z hrnku či skleničky, pije zásadně pouze s brčkem. Takže jsem doufala, že by ji to mohlo motivovat k jejich odbourání. S údivem jsem zjistila, že ona pít z hrnečku umí, jen je asi lenivá, nebo nevím, co ji k vede k brčkům... Každopádně nový parádní hrneček s námi chodí ven. Za ouško ho zaháknu v košíku pod kočárkem, má i kryt, takže se do něj nenapráší apod., a barevně lahodí mému oku. Jediná škoda, že na něm nejsou tučňáci, nýbrž ovečky a jahody, ale to byl spíš můj "problém", než naší mladé.A když sem tak sázím odkazy, koukám, že teď mají za vyplnění dotazníku bonus 300 Kč na nákup. Tak zkuste mrknout, třeba vyberete :-) 
L. 

1 komentář:

  1. Hrneček jsem zrovna o víkendu malému také objednala. Dost bojujeme s pitným režimem, tak doufám, že to pomůže.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu!