pátek 11. března 2016

22

Už zbývají pouhé dva měsíce, a naší malé cácorce budou dva roky. Neskutečné... Je to malá velká veselá kopa, která se moc ráda chechtá, tancuje, nejraději maluje, zbožňuje pohádky Boba a Bobka, králíky v jakékoliv podobě (plyšové, na tričku, na hrnečku, na obrázku...), hned za králíky jsou v řadě kačenky, ty chodíme krmit... Je toho tolik! Začaly jsme chodit do dětského centra, mezi děti a jiné maminky - no zatím jen dvě návštěvy, a jde mi z toho vždycky hlava kolem. Po obědě jsme pak doma obě vytuhly, totálně utahané :-)

Julince se zatím nechce moc mluvit - ale domluvíme se na všem. Vykládá skoro pořád, ale oblíbená slova jsou členové rodiny (máma, táta, děda, bába, teta a TOTO - brácha, strejda apod. - ti, které neumí vyslovit), balo (balón), tač-ta nebo tači (kačenka), boba (králík), tadlo (letadlo). Z těch pár slovíček dokáže vykouzlit neskutečně moc odvozenin - mrkev je boba-papo, stejně tak nazývá i oranžovou pastelku. Papo-balo je naopak jablíčko, balo-papa jsou povinné reflexní pásky na paži, kterými mává. 

Zatím jezdíme ven v kočárku, ale už jsme absolvovali dvě vycházky bez něj, Julinka ťapala jako o život a nechtěla domů. Takže se těšíme na opravdové jarní dny, kdy to roztočíme :-)


Skore 22 měsíců:
13 kilo
86 cm
19 zubů
bez plenek! ;-)

Dnešní "čerstvé" foto :-)
Hezký večer, dobrou noc!
L.

1 komentář:

  1. Luci,závidim ty pliny to nás Šíma nočník i záchod úspěšně bojkotuje,i když malé pokroky tu jsou, ale plina je jistota;-)Za to upovydany je až,až!Tak krasne předjaří Vám všem domů!

    OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu!